Marulový olej – dokonalá péče o vaši pleť i vlasy

Pokud jste si oblíbili přírodní oleje z naší nabídky, rádi bychom vám dnes představili multifunkční, 100% přírodní marulový olej. Tento olej je v přírodní kosmetice nováčkem, zatím si své zákazníky hledá.

 

Marulový olej a jeho výroba

Olej samotný se vyrábí ze stromu marulovníku namibijského, kterému se též přezdívá „sloní strom“. Tento posvátný strom dává žluté plody o velikosti švestky, z jejichž šťávy vzniká takzvaný „omaongo“. Peckovice se suší po dobu několika měsíců, poté se ručně rozbíjí kamenem o zem a ze skořápky se získávají dvě až tři jádra, ze kterých se lisuje marulový olej.

Na výrobu 1 litru marulového oleje je potřeba 7 kg exotického plodu marulovníku, který je tak lahodný, že i zvířata africké savany si na nich rádi pochutnávají. Jeden strom plodí okolo 1-2 tun ovoce.

 

Marulový olej – účinky a využití

Jeho hlavní předností je, že obsahuje vysoké procento polynenasycených mastných kyselin. Je známý svou schopností se vstřebávat rychle do pokožky a nezanášet póry. Marulový olej, to je především zkrášlovací bomba plná antioxidantů, která kromě vitamínu E obsahuje především vitamin C. Často se využívá jako důležitá přísada do anti-agingpřípravků proti stárnutí i do slunečních řad určených po opalování.

Kromě antioxidantů obsahuje olej též vysoké množství omega 6 a 9 nenasycených mastných kyselin, kyselinu stearinovou a palmitovou a aminokyseliny. Tento výjimečný olej je 100 % přírodní a díky lehoučké struktuře připomíná pleťové sérum. Stačí pár kapek a vaše pleť bude dokonale hydratovaná, vyživená a chráněná proti slunci. Olejíček navíc není mastný a neucpává póry a je vhodný pro každý typ pleti, tedy i pro smíšenou a mastnou.

Využití na vlasy: Nejlépe využijete vmasírováním do konečků vlasů tím, že ho necháte působit přes noc a opláchnete ho až ráno po probuzení. Po použití vlasy nepůsobí mastně a jsou hladké a jemné na dotyk. Marulový olej je zvláště pak vhodný pro ženy, které mají tzv. „afro vlasy“.

Použití: Kapátkem odeberte z lahvičky požadované množství oleje do dlaně ruky, prohřejte v dlani a poté rovnoměrně olej naneste na pleť obličeje a vmasírujte do úplného vstřebání. Olej také pečuje i o nehty a nehtovou kůžičku, stačí aplikovat kapku na každý nehet a vmasírovat do okolní kůže nehtu.

 
Zpět do obchodu