Jojobový olej má univerzální využití

Jojobový olej se získává lisováním bílých jadérek jojoby čínské (pouštní ořech).Tato rostlina se vyskytuje hlavně v Mexiku, Arizoně, Izraeli, Austrálii, Argentině, Peru, tedy v oblastech s plným sluncem a suchou lehkou půdou. Jojoba má v názvu přívlastek “čínská”, ale s Čínou nemá vůbec nic společného.

 

Jojoba čínská

Jojoba

Jojobové plody se podobají žaludům a obsahují až 60% tekutého vosku. Jojobový olej je z chemického hlediska kapalný vosk – nikoli olej, přesto jej nazýváme olejem. Díky svému složení prakticky nežlukne a při správném skladování je jeho trvanlivost téměř neomezená.

Řadíme ho k nejcennějším přírodním olejům. Je vhodný pro jakýkoli typ pokožky. Pomáhá udržovat přirozenou vlhkost pokožky a při pravidelném používání se citlivá, suchá a podrážděná kůže mění v kůži odolnou.

Kromě ošetření pleti a kůže se perfektně hodí i pro péči o vlasy. Pár kapek jojobového oleje vmasírovaných do vlhkých vlasů jim dodá hebkost, jemnost a navrátí přirozený lesk. Bývá nazýván „tekutým zlatem“, protože obsahuje velké množství pěstících a výživných látek, minerálů a vitamínu E.

Jojobový olej – účinky a využití

  • péče o suchou pleť: hydratuje, vyživuje, vyhlazuje
  • péče o mastnou pleť: skvěle se vstřebává a nezanechává mastný film
  • péče o aknózní pleť: zklidňuje a zmírňuje zarudnutí, regeneruje pleť
  • péče o vlasy: dodává hebkost, jemnost a lesk, vyživuje a uhlazuje vlasy
  • pomáhá udržovat přirozenou vlhkost pokožky a při pravidelném používání se citlivá, suchá a podrážděná kůže mění v kůži odolnou

Hlavní vlastností jojobového oleje, kterou mu můžou závidět všechny další rostlinné oleje, je schopnost normalizace. Vyhovuje mastné pleti a je skvělý pro suchou pleť. Citlivou nedráždí a podrážděnou zklidňuje.

Zpět do obchodu